Jeśli nie masz własnego przedsiębiorstwa, ale interesuje Cię zakup lokalu użytkowego Warszawa w celu zarobkowym to mamy dla Ciebie kilka ciekawych wskazówek i rad, dzięki którym będziesz mógł w bezpieczny i całkowicie legalny sposób zostać właścicielem nieruchomości i przekazać ją na wynajem dla firm! 

Zakup lokalu użytkowego, a zakup mieszkania: różnice

Choć zakup lokalu użytkowego Warszawa również dotyczy transakcji przeprowadzanej w obrębie rynku nieruchomości, różni się on od transakcji kupna/sprzedaży budynku mieszkalnego. W zależności od naszych osobistych preferencji, ale i kwoty, którą dysponujemy, jako inwestor możemy skorzystać z kilku opcji zakupu. Ostatnio popularnym sposobem na inwestycję stał się zakup nieruchomości wraz z najemcą, dzięki czemu oprócz lokalu zyskujemy pewność, że najemca jest w stanie się utrzymać na rynku i będzie on płacił wszelkie koszty najmu bez żadnych problemów, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki jego firmy czy kontakt z byłym właścicielem obiektu. 

Możemy również zdecydować się na zakup lokalu użytkowego Warszawa, który został wyodrębniony na terenie nowych blokowisk, wypuszczonych przed chwilą z rąk dewelopera, jednak nie zawsze tego typu inwestycja jest opłacalna od samego początku, przez co możemy borykać się z pewnymi problemami finansowymi.

Na co zwrócić uwagę kupująć lokal użytkowy? 

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie lokalu użytkowego, powinniśmy dokładnie zbadać ten temat, zwłaszcza od strony prawnej. Ceny lokali użytkowych podawane są w formie ceny netto i jest to reguła od której nie ma wyjątku. Dla kupującego oznacza to mniej więcej tyle, że koszt jaki przyjdzie mu ponieść za zakup lokalu, niezależnie od tego czy kupuje go na własność czy w celach zarobkowych, to cena obiektu plus dodatkowe opłaty takie jak 23% VAT, wypis z aktu notarialnego czy koszt założenia księgi wieczystej. 

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości pamiętaj, aby w umowie zamieścić wszelkie informacje, które w razie problemów mogłyby uchronić Cię przed dodatkowymi problemami. Informacje, które warto umieścić w umowie przedwstępnej to np. stan wykończenia obiektu w dniu odbioru kluczy, wysokość zadatku czy terminy kolejnych wpłat.