Choć do wnętrz najczęściej wybierane są drzwi drewniane, czy z płyty MDF, aluminium, to nie wszystko. Nowością na rynku wnętrzarskim są drzwi HPL. Świetnie sprawdzą się w przestrzeniach publicznych, choć nie są zbyt popularnym rozwiązaniem (jest to nowość na rynku), to sprawdźmy, co warto o nich wiedzieć?
Czym są laminaty HPL?
Czyli High Pressure Laminates jeden z najbardziej odpornych materiałów na uszkodzenia na rynku, dlatego drzwi HPL są wytrzymałe na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Największą zaletą tego rozwiązania jest wysoka odporność na ścieranie i łatwość w utrzymaniu czystości. Dlatego drzwi HPL świetnie sprawdzą się w różnych obiektach użyteczności publicznej, czyli szpitalach, urzędach i innych placówkach.
Ważne jest również to, że laminaty HPL można pokryć już istniejące skrzydła, np. drewniane, czy z płyty MDF dzięki temu stają się odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i nadaje elegancki, a przy tym elegancki wygląd. Oczywiście laminat HPL nakładany jest również na ościeżnicę, dzięki temu nadawany jest piękny, a zarazem elegancki wygląd.
Laminaty CPL – tańsza alternatywa
Dostępna jest również tańsza alternatywa laminatów HPL, czyli cienkowarstwowe laminaty CPL. Są mniej wytrzymałe i cieńsze niż laminaty HPL. Mają również przystępną cenę. Dlatego wielu właścicieli obiektów użytkowania publicznego decyduje się na to rozwiązanie.
Dlaczego warto zastosować drzwi HPL?
Drzwi w przestrzeniach publicznych narażone są na zwiększone czynniki eksploatacyjne niż drzwi w domach. Podczas gdy kilkuosobowa rodzina zamyka drzwi w pomieszczeniach wewnętrznych kilkanaście razy na dobę, w placówkach użyteczności publicznej może to być nawet kilkaset razy na dobę. Dlatego w takich miejscach niezbędne są drzwi odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Wszystkie te cechy spełniają właśnie drzwi HPL, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród właścicieli placówek użytkowanych publicznej.