Co można kupić w hurtowni florystycznej?

​Na rynku florystycznym powstało wiele sklepów w których można kupić mnóstwo elementów dekoracyjnych i innych akcesoriów, które przydają się do tworzenia oryginalnych kompozycji kwiatowych. Jednak tak naprawdę nie są one zawsze dobrej jakości, a z cenami też nie jest za dobrze, ponieważ czasem ich wartość znacznie podnosi cenę bukietów. W praktyce wiec najlepiej jest korzystać z usług hurtowni florystycznej, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych elementów i dekoracji, w tym także sztuczne kwiaty.

Sprawa wygląda tak, ze w pierwszej kolejności powinniśmy wyszukać dobrą hurtownię i sprawdzić jej ofertę. Hurtownie florystyczne maja bogata ofertę sprzedaży, a im jest większa firma tym bogatsze i lepsze propozycje dla klientów mają. W hurtowni florystycznej można kupić przede wszystkim przeróżne kwiaty, imitujące rośliny sztuczne oraz doniczkowe. Można zaopatrzyć się w pojedyncze sztuki, kupowane w paczkach, służące do przygotowania specjalnych kompozycji, ale także całe dekoracje kwiatowe wcześniej przygotowane przez florystów.

Rośliny imitujące te doniczkowe cieszą się dużym powodzeniem w pomieszczeniach biurowych, w bardziej oficjalnych wnętrzach, gdzie liczy się estetyka, a nie zawsze znajdzie się osoba chętna do opieki nad kwiatami. Kwiaty sztuczne jakie możemy dziś kupić nie mają w sobie nic z kiczu i tandety znanej z lat 80 –tych i 90- tych ubiegłego wieku. Dzisiaj materiały jakie są używane do produkcji kwiatów sztucznych są niemal perfekcyjnie dobrane kolorystycznie i strukturalnie do naturalnych barw, tak że można się bardzo łatwo pomylić w rozróżnianiu kwiatów sztucznych od naturalnych. Dzięki temu handel sztucznymi kwiatami znacznie wzrósł, a nawet można powiedzieć, że „rozkwitł” w ciągu ostatnich kilku lat.

Hurtownia florystyczna to nie tylko kwiaty sztuczne i prawdziwe, ale także różnego rodzaju dodatki i akcesoria dekoracyjne, jakie wspomagają w tworzeniu bukietów, wieńców, a także aranżacji i dekoracji na różne okazji np. śluby czy komunie. Znajdziemy tutaj przeróżne gąbki florystyczne będące bazą do przygotowania wszelkiego typu stroików i dzieł florystycznych . Oprócz nich są także do dyspozycji klienta taśmy ozdobne o różnej szerokości, grubości i kolorach, różne wstążki, kryzy, tafty, czyli wszystko co może się przydać do realizacji fantazyjnych pomysłów florystów. Można także kupić pojedyncze liście, kwiaty, mchy, porosty, a także piękne motylki, muszle, rozgwiazdy, piórka i inne urocze dodatki. Oprócz tego w ofercie hurtowni znajdziemy mnóstwo doniczek, osłonek na kwiaty, wazonów i flakonów, czyli wszystko co tylko może nam się kojarzyć z kwiatami. Do tego także gotowe figurki ogrodowe i ozdoby świąteczne.

Zobacz również